Apkārtraksts
Piesakies tūlīt

Robotyka z RoboCode

DOBCZYCKIE CENTRUM WSPARCIA

Apraksts Czy można uczyć dzieci programować? Jasne, że tak. Programowanie może być czynnikiem, które wyzwoli u dzieci pragnienie i umiejętność łączenia zdolności logicznego rozumowania, kreatywności, myślenia analitycznego, dokładności oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nasza Fundacja zorganizuje warsztaty z programowania robotów. Warsztaty odbędą się w Świetlicy Środowiskowej w Kędzierzynce i będą skierowane do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, które mają mniejszy dostęp do wydarzeń związanych z kodowaniem.
Uczestnicy pracując w grupach, będą budować roboty z Lego Mindstorms EV3. Pierwszym zadaniem będzie budowa prostego robota oraz zaprogramowanie jazdy do przodu, tyłu oraz skręcania. Kolejnymi zadaniami będzie dodawanie i programowanie nowych czujników (koloru, podczerwieni czy dotyku), tak aby finalnie zbudować robota, który weźmie udział w walkach LEGO Sumo. Dzieci poznają podstawowe pojęcia dotyczące programowania, takie jak: algorytm, pętle, instrukcje warunkowe, a wszystko to przy użyciu specjalnego oprogramowania LabView, gdzie za pomocą odpowiednich bloków będą wprawiać robota w ruch i sprawiać, aby zachowywał się autonomicznie.Atrašanās vieta

Vecuma grupa 8 - 24

Grūtības pakāpe

Tips Klātienes pasākums

Datums 07.10.2019    17:00 - 20:00
14.10.2019    17:00 - 20:00

Addrese Kędzierzynka 96
32-410 Dobczyce

Max. dalībnieki 30 Vai vēlaties piedalīties? Lūdzu, sazinieties ar mūsu vietējo kontaktpersonu.

Dalība ir bez maksas.


Kontakti DOBCZYCKIE CENTRUM WSPARCIA Tīmekļa vietne: http://fundacjadcw.pl/
Kontaktpersonas e-pasts: biuro@fundacjadcw.pl

Dalīties sociālajos medijos