Newsletter
Apply for Awards

Robotyka z RoboCode

DOBCZYCKIE CENTRUM WSPARCIA

Description Czy można uczyć dzieci programować? Jasne, że tak. Programowanie może być czynnikiem, które wyzwoli u dzieci pragnienie i umiejętność łączenia zdolności logicznego rozumowania, kreatywności, myślenia analitycznego, dokładności oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nasza Fundacja zorganizuje warsztaty z programowania robotów. Warsztaty odbędą się w Świetlicy Środowiskowej w Kędzierzynce i będą skierowane do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, które mają mniejszy dostęp do wydarzeń związanych z kodowaniem.
Uczestnicy pracując w grupach, będą budować roboty z Lego Mindstorms EV3. Pierwszym zadaniem będzie budowa prostego robota oraz zaprogramowanie jazdy do przodu, tyłu oraz skręcania. Kolejnymi zadaniami będzie dodawanie i programowanie nowych czujników (koloru, podczerwieni czy dotyku), tak aby finalnie zbudować robota, który weźmie udział w walkach LEGO Sumo. Dzieci poznają podstawowe pojęcia dotyczące programowania, takie jak: algorytm, pętle, instrukcje warunkowe, a wszystko to przy użyciu specjalnego oprogramowania LabView, gdzie za pomocą odpowiednich bloków będą wprawiać robota w ruch i sprawiać, aby zachowywał się autonomicznie.Lieu

Tranche d'âge 8 - 24

Niveau

Type Événement en présentiel

Date 07.10.2019    17:00 - 20:00
14.10.2019    17:00 - 20:00

Adresse Kędzierzynka 96
32-410 Dobczyce

Participants max. 30 Vous voulez participer ? Veuillez contacter notre responsable local.

La participation est gratuite


Contact DOBCZYCKIE CENTRUM WSPARCIA Site web: http://fundacjadcw.pl/
Adresse e-mail du contact: biuro@fundacjadcw.pl

Partager sur les réseaux sociaux