Newsletter
Apply for Awards

Robotyka z RoboCode

DOBCZYCKIE CENTRUM WSPARCIA

Описание Czy można uczyć dzieci programować? Jasne, że tak. Programowanie może być czynnikiem, które wyzwoli u dzieci pragnienie i umiejętność łączenia zdolności logicznego rozumowania, kreatywności, myślenia analitycznego, dokładności oraz myślenia przyczynowo-skutkowego.
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nasza Fundacja zorganizuje warsztaty z programowania robotów. Warsztaty odbędą się w Świetlicy Środowiskowej w Kędzierzynce i będą skierowane do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, które mają mniejszy dostęp do wydarzeń związanych z kodowaniem.
Uczestnicy pracując w grupach, będą budować roboty z Lego Mindstorms EV3. Pierwszym zadaniem będzie budowa prostego robota oraz zaprogramowanie jazdy do przodu, tyłu oraz skręcania. Kolejnymi zadaniami będzie dodawanie i programowanie nowych czujników (koloru, podczerwieni czy dotyku), tak aby finalnie zbudować robota, który weźmie udział w walkach LEGO Sumo. Dzieci poznają podstawowe pojęcia dotyczące programowania, takie jak: algorytm, pętle, instrukcje warunkowe, a wszystko to przy użyciu specjalnego oprogramowania LabView, gdzie za pomocą odpowiednich bloków będą wprawiać robota w ruch i sprawiać, aby zachowywał się autonomicznie.Местоположение

Възрастова група 8 - 24

Трудност

Вид Офлайн събитие

Дата 07.10.2019    17:00 - 20:00
14.10.2019    17:00 - 20:00

Адрес Kędzierzynka 96
32-410 Dobczyce

Макс. брой участници 30 Искате да участвате? Моля свържете се с лицето за контакти.

Участието е безплатно


Контакт DOBCZYCKIE CENTRUM WSPARCIA Уеб-страница: http://fundacjadcw.pl/
Електронна поща на лице за контакт: biuro@fundacjadcw.pl

Споделяне в социални медии